Το χειρότερο ημίχρονο της Μαν. Γιουνάιτεντ στην Premier League

Ταπεινωτική ήττα υπέστη υπέστη η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στη δεύτερη αγωνιστική της Premier League, χάνοντας από την Μπρέντφορντ με 4-1. Είναι η δεύτερη κατά σειρά ήττα, καθώς στην πρώτη αγωνιστική είχε χάσει εντός έδρας από την Μπράιτον με 2-1.

Οι «μπέμπηδες» έκαναν το χειρότερο ημίχρονο της ιστορίας τους στο αγγλικό πρωτάθλημα. Στο 35' βρέθηκαν να χάνουν με 4-0 και το ημίχρονο έληξε με αυτό το σκορ.

Στο δεύτερο το μόνο που κατάφεραν είναι να σημειώσουν το γκολ της τιμής, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ σε 4-1.

Νωρίτερα, το «2 στα 2» στο πρωτάθλημα της Premier League σημείωσαν η Μάντσεστερ Σίτι και η Άρσεναλ. Οι πρωταθλητές επικράτησαν εύκολα της Μπόρνμουθ με 4-0 (το σκορ ήταν 3-0 στο 37΄). Οι «κανονιέρηδες» έκαμψαν την αντίσταση της Λέστερ, την οποία νίκησαν με 4-2.

Στο Σαουθάμπτον η τοπική ομάδα βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 από τη Λιντς χάρη σε δύο τέρματα του Ροντρίγκο. Τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να πάρει τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Ισόπαλες χωρίς τέρματα έληξαν οι αναμετρήσεις της Μπράιτον με τη Νιούκαστλ και της Γουλβς με τη Φούλαμ.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Άστον Βίλα- Έβερτον... 2-1 (31΄ Ινγκς, 86΄ Μπουέντια - 87΄ αυτ. Ντιν)
    Άρσεναλ- Λέστερ... 4-2 (23΄, 35΄ Ζεσούς, 55΄ Τζάκα, 76΄ Μαρτινέλι - 53΄ αυτ. Σαλίμπα, 74΄ Μάντισον)
    Μπράιτον- Νιούκαστλ... 0-0
    Μάντσεστερ Σίτι- Μπόρνμουθ... 4-0 (19΄ Γκιντογάν, 31΄ Ντε Μπρόινε, 37΄ Φόντεν, 79΄ αυτ. Λέρμα)
    Σαουθάμπτον- Λιντς 2-2 (72΄ Αρίμπο, 82΄ Γουόκερ-Πίτερς - 46΄, 60΄ Ροντρίγκο)
    Γουλβς-Φούλαμ... 0-0
    Μπρέντφορντ- Μάντσεστερ Γ... 4-0 (10΄ Ντασίλβα, 18΄ Γένσεν, 30΄ Μι, 35΄ Εμπομό)