Πολλά γκολ στο ματς ΑΕΚ- Ολυμπιακού Βόλου

Παίζοντας με παίκτη παραπάνω στο δεύτερο ημίχρονο, η ΑΕΚ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση του Ολυμπιακού Βόλου και πήρε τη νίκη με 3-2, στο ματς της 7ης αγωνιστικής που έγινε στο γήπεδο της Ριζούπολης, μπροστά σε 14.000 θεατές.

Η Ένωση παρουσίασε πολλές αδυναμίες, κυρίως στην άμυνα, προβληματίζοντας ενόψει του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης» την επόμενη Κυριακή.

Η ομάδα του Βόλου στάθηκε πολύ καλά. Προηγήθηκε στο σκορ, δημιούργησε φάσεις και ευκαιρίες και δεν φάνηκε να επηρεάζεται από το το γεγονός ότι στο δεύτερο ημίχρονο έπαιζε με δέκα παίκτες.

Διαμαρτύρεται μάλιστα για διαιτητικά λάθη σε βάρος της.

Ο Τόρες στο 24’ πέτυχε το 0-1.  Η ΑΕΚ "απάντησε" στο 31' με τον Λιβάγια, που ισοφάρισε σε 1-1.

Η υπεροχή της ΑΕΚ στο β' ημίχρονο καρποφόρησε. Ο διαιτητής έδωσε στο 75' πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε και μετέτρεψε σε γκολ ο Μάνταλος. Ο ίδιος παίκτης σημείωσε στο 78’ το 3-1.

Η ομάδα του Βόλου μείωσε σε 3-2 με τον Δημόπουλο, στο τελευταιο λεπτό του αγώνα.