Αθλητικά

Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής του Europa League


Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στους ομίλους του Europa League:

1ος όμιλος

Γιούνγκ Μπόις-Κλουζ        2-1

ΤΣΣΚΑ Σόφιας-Ρόμα          3-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ρόμα           13

Γιουνγκ Μπόις  10

-----------------

Κλουζ           5

ΤΣΣΚΑ Σόφιας    5

2ος όμιλος

Ντούνταλκ-Άρσεναλ           2-4

Ραμπίντ Βιέννης-Μόλντε      2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Άρσεναλ       18

Μόλντε        10

----------------

Ραπίντ Βιένης  7

Ντούνταλκ      0

3ος όμιλος

Μπάγερ Λεβερκούζεν-Σλάβια Πράγας 4-0

Χάποελ Μπερ Σέβα-Νις             1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Λεβερκούζεν       15

Σλάβια Πράγας     12

--------------------

Χάποελ Μπερ Σέβα   6

Νις                3

4ος όμιλος

Λεχ Πόζναν-Ρέιντζερς           0-2

Σταντάρ Λιέγης-Μπενφίκα        2-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Ρέιντζερς       14

Μπενφίκα        12

------------------

Σταντάρ Λιέγης   4

Λεχ Πόζναν       3

5ος όμιλος

Αϊντχόφεν-Ομόνοια         4-0

ΠΑΟΚ-Γρανάδα              0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Αϊντχόφεν    12

Γρανάδα      11

---------------

ΠΑΟΚ          6

Ομόνοια       4

 6ος όμιλος

Νάπολι-Σοσιεδάδ            1-1

Ριέκα-Αλκμάαρ              2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Νάπολι      11

Σοσιεδάδ     9

--------------

Αλκμααρ      8

Ριέκα        1   

7ος όμιλος

Λέστερ-ΑΕΚ                    2-0

Μπράγκα-Ζόρια                 2-0  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Λέστερ     13

Μπράγκα    13

-------------

Ζόρια       6

ΑΕΚ         3

   8ος όμιλος

Σέλτικ-Λιλ                    3-2

Σπάρτα Πράγας-Μίλαν           0-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Μίλαν         13

Λιλ           11

----------------

Σπάρτα Πράγας  6

Σέλτικ         4

9ος όμιλος

Μακάμπι Τελ Αβιβ-Σίβασπορ     1-0

Βιγιαρεάλ-Καραμπάχ          ΑΝΑΒΛΗΘΗΚΕ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Βιγιαρεάλ         13 -5αγ.

Μακάμπι Τελ Αβίβ  11

--------------------

Σίβασπορ           6

Καραμπάχ           1 -5αγ.

10ος όμιλος

Τότεναμ-Άντβερπ               2-0

Λουντογκόρετς-ΛΑΣΚ Λίντσερ    1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ (σε 6αγ.)

Τότεναμ        13

Αντβέρπ        12

-----------------

ΛΑΣΚ Λιντς     10

Λουντογκόρετς   0

11ος όμιλος

Ντιναμό Ζάγκρεμπ-ΤΣΣΚΑ Μόσχας 3-1

Βολφσμπέργκερ-Φέγενορντ       1-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ (σε 6αγ.)

Ντιναμό Ζάγκρεμπ     14

Βόλφσμπεργκερ        10

-----------------------

Φέγενορντ             5

ΣΣΚΑ Μόσχας           3

   12ος όμιλος

Χοφενχάιμ-Γάνδη               4-1   

Σλόβαν Λ.-Ερυθρός Αστέρας     0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 6αγ.)

Χοφενχάιμ          16

Ερυθρός Αστέρας    11

---------------------

Σλόβαν Λίμπερετς    7

Γάνδη               0

Διαβάστε επίσης