Αθλητικά

Ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής του Europa League


Στις αναμετρήσεις της 4η αγωνιστικής στους ομίλους του Europa League, σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Γιουνγκ Μπόις (Ελβετία)     0-1

Κλουζ (Ρουμανία)-Ρόμα (Ιταλία)                                      0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρόμα                         10

Γιουνγκ Μπόις            7

Κλουζ                        4

ΤΣΣΚΑ Σόφιας          1

2ος όμιλος

Μόλντε (Νορβηγία)-Άρσεναλ (Αγγλία)                   0-3             

Ντάνταλκ (Ιρλανδία)-Ραπίντ Βιένης (Αυστρία)          1-3     

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Άρσεναλ           12

Μόλντε             6

Ραπίντ Βιένης      6

Ντάνταλκ           0

3ος όμιλος

Λεβερκούζεν (Γερμανία)-Χάποελ Μπερ Σέβα (Ισραήλ)     4-1

Νις (Γαλλία)-Σλάβια Πράγας (Τσεχία)                  1-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Σλάβια Πράγας      9

Λεβερκούζεν        9

Νις                3

Χάποελ Μπερ Σέβα   3

4ος Όμιλος

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)-Λεχ Πόζναν (Πολωνία)         2-1     

Ρέιντζερς (Σκωτία)-Μπενφίκα (Πορτογαλία)             2-2          

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ρέιντζερς          8

Μπενφίκα           8

Λεχ Πόζναν         3

Σταντάρ Λιέγης     3

5ος όμιλος

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)                   3-2            

Γρανάδα (Ισπανία)-Ομόνοια (Κύπρος)                   2-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Γρανάδα           10

Αϊντχόφεν          6

ΠΑΟΚ               5

Ομόνοια            1

6ος όμιλος

Νάπολι (Ιταλία)-Ριέκα (Κροατία)                      2-0                

Άλκμααρ (Ολλανδία)-Σοσιεδάδ (Ισπανία)                0-0  

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Νάπολι             9

Αλκμααρ            7

Σοσιεδάδ           7

Ριέκα              0

7ος όμιλος

Μπράγκα (Πορτογαλία)-Λέστερ (Αγγλία)                 3-3  

ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζόρια Λουχάνσκ (Ουκρανία)               0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λέστερ            10

Μπράγκα            7

ΑΕΚ                3

Ζόρια Λουχάνσκ     3

8ος όμιλος

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)-Σέλτικ (Σκωτία)               4-1          

Λιλ (Γαλλία)-Μίλαν (Ιταλία)                          1-1      

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Λιλ                8

Μίλαν              7

Σπάρτα Πράγας      6

Σέλτικ             1

9ος όμιλος

Καραμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)-Σίβασπορ (Τουρκία)           2-3

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Βιγιαρεάλ (Ισπανία)        1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Βιγιαρεάλ         10

Μακάμπι Τελ Αβίβ   7

Σίβασπορ           6

Καραμπάχ           0

10ος όμιλος

Λίντσερ (Αυστρία)-Αντβέρπ (Βέλγιο)                   0-2                

Τότεναμ (Αγγλία)-Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)           4-0       

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αντβέρπ            9

Τότεναμ            9

Λίντσερ            6

Λουντογκόρετς      0

11ος Όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)-Φέγενορντ (Ολλανδία)            0-0  

Βόλφσμπεργκερ (Αυστρία)-Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)   0-3

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ   8

Φέγενορντ          5

Βόλφσμπεργκερ      4

ΤΣΣΚΑ Μόσχας       3

12ος Όμιλος

Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)-Χοφενχάιμ (Γερμανία)       0-2  

Γάνδη (Βέλγιο)-Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)              0-2

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Χοφενχάιμ         12

Ερυθρός Αστέρας    9

Σλόβαν Λίμπερετς   3

Γάνδη              0

Διαβάστε επίσης