Παναθηναϊκός για κλάματα, ηττήθηκε από τον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ και αποδοκιμάστηκε

Περίπατο στο ΟΑΚΑ έκανε απόψε ο εκπληκτικός ΟΦΗ κόντρα στον τραγικό Παναθηναϊκό, επικρατώντας δίκαια με 3-1.

Η εικόνα του Παναθηναϊκού οδήγησε σε έντονες αποδοκιμασίες των οπαδών του τριφυλλιού στο ημίχρονο και στη λήξη του ματς, ενώ ο Χρήστος Δώνης που δεν μπορούσε να πιστέψει την ήττα της ομάδας του με τη λήξη του αγώνα ξέσπασε σε κλάματα.

Οι αποδοκιμασίες ήταν έντονες από το πρώτο ημίχρονο και μετατράπηκαν σε υβριστικά συνθήματα κατά του Γιάννη Αλαφούζου και της οικογένειας Βαρδινογιάννη στη συνέχεια.

Τα γκολ του ΟΦΗ πέτυχαν οι Μάνος (33΄και 49΄) και Τσιλιανίδης (58'), ενώ για τον ΠΑΟ μείωσε στο 84' με πέναλτι ο Μακέντα.

Με απευθείας κόκκινη κάρτα στο 96' αποβλήθηκε ο Κουρμπέλης, που χάνει και τα δυο επόμενα ματς των πράσινων, κόντρα σε Άρη και Ολυμπιακό.