Ο ΟΦΗ «δάγκωσε» τρεις φορές τον Παναθηναϊκό

Μόνο μία νίκη σε 12 αγώνες είχε μέχρι τώρα ο ΟΦΗ στο πρωθάθλημα, αλλά απέναντι στον Παναθηναϊκό αποδείχθηκε εξαιρετικά δύσκολος και αξιόμαχος αντίπαλος. Κατόρθωσε μάλιστα να πάρει τους τρεις βαθμούς, επικρατώντας με 3-1, αφήνοντας τους "πράσινους" στην 5η θέση της βαθμολογίας.

Απέναντι στη νεανική ομάδα του Παναθηναϊκού, ο ΟΦΗ έδειξε μαχητικότητα και πάθος για τη νίκη. Πήρε από την αρχή τα ηνία του ματς και προηγήθηκε στο σκορ με τον Δεληγιαννίδη μόλις στο 5ο λεπτό.

Παρά την πίεση των γηπεδούχων, οι «πράσινοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 36' με τον Κάτσε. Ομως η χαρά τους δεν κράτησε πολύ, καθώς 4 λεπτά αργότερα ο Πλατέλλας έβαλε πάλι  μπροστά τον ΟΦΗ.

Το γκολ του Κοροβέση στο 60' «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα του, η οποία θα μπορούσε να διευρύνει το σκορ στα επόμενα λεπτά. Στο τελευταίο ημίωρο ο ΟΦΗ δημιούργησε και έχασε πολλές ευκαιρίες για  γκολ, ενώ ο Παναθηναϊκός ήταν μέτριος, με εμφανείς αδυναμίες στην άμυνα.