Πολιτική

Ο Λέτο έδειξε είναι αποφασισμένος να γίνει και πάλι ο ηγέτης του Παναθηναϊκού

Ο Σεμπάστιαν Λέτο έδειξε πως είναι αποφασισμένος να γίνει και πάλι ο ηγέτης του Παναθηναϊκού, με τον Αργεντινό να ανακηρύσσετε MVP στο ματς με τη Βέροια, οδηγώντας τους «πράσινους» στην νίκη και την ανατροπή.

Η Λετο – μανια στο «τριφύλλι» ξεκίνησε και πάλι, με τον Αργεντινό μεσοεπιθετικό να βρίσκει δίχτυα ξανά με τη φανέλα του «τριφυλλιού» μετά από σχεδόν 51 μήνες.

Η τελευταία φορά που βρήκε δίχτυα με την πράσινη φανέλα ο Σεμπάστιαν Λέτο, ήταν το ματς κόντρα στην Κέρκυρα στο Ολυμπιακό Στάδιο στις 8 Ιανουαρίου του 2012, ενώ η τελευταία φορά που είχε βρει δίχτυα δύο φορές με τη φανέλα του Παναθηναϊκού ήταν στο 3-1 κόντρα στον Αστέρα, τον Δεκέμβριο του 2011.

Ο «Σέμπα» ήταν ιδιαίτερα χαρούμενος που βρήκε και πάλι δίχτυα, με τον παίκτη να έχει να σκοράρει από γενικά από τις 14 Νοεμβρίου 2014 και το παιχνίδι της Κατάνια με την Τραπάνι (2-2), πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Σε αντίθεση με τον Λέτο, ο Ράσμους Τελάντερ δεν πραγματοποίησε την καλύτερη του εμφάνιση με τη φανέλα του Παναθηναϊκού, με τον Αντρέα Στραματσόνι πάντως, να δείχνει την στήριξη του στο νεαρό στόπερ.

Στο ημίχρονο της αναμέτρησης, μετά το λάθος του Τελάντερ που είχε προηγηθεί όταν προσπάθησε να γυρίσει τη μπάλα στον Βλαχοδήμο, ο Ιταλός τεχνικός πήγε και αγκάλιασε τον παίκτη του, προσπαθώντας να του εξηγήσει το λάθος του, ενώ την στήριξη του στον παίκτη, ο «Στράμα» την έδειξε και στο φινάλε του ματς, αφού ο Δανός είχε κάνει και άλλα λάθη.

Στον Παναθηναϊκό εκείνο που θέλουν πάντως, είναι να συνεχίσουν νικηφόρα μέχρι το ξεκίνημα των play offs, με τον Αντρέα Στραματσόνι να μην έχει στη διάθεση του στα δύο εναπομείναντα ματς της κανονικής διάρκειας τον Μεχντί Αμπέντ.

Ο παίκτης δέχθηκε αυστηρή κίτρινη μόλις πέντε λεπτά μετά την είσοδο του στο ματς – έπαιξε ένα 20λεπτο – και θα χάσει τα παιχνίδια με Αστέρα στην Τρίπολη και Πανθρακικό στη Λεωφόρο, αφού συμπλήρωσε επτά κίτρινες κάρτες στο πρωτάθλημα.

Πηγή:sport-fm.gr