Νικήτρια η Λαμία σε ματς-θρίλερ με τον Λεβαδειακό

Η Λαμία πέτυχε δύο γκολ πρίν ακόμη συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο  του αγώνα με τον Λεβαδιακό και φάνηκε ότι θα κάνει έναν "υγειινό περίπατο" στη συνέχεια.

Ομως οι φιλοξενούμενοι αποδείχθηκαν "σκληρό καρύδι". Ισοφάρισαν και έκαναν το ματς θρίλερ στο τελευταίο δεκάλεπτο. Οι γηπεδούχοι  κατόρθωσαν να πάρουν τη νίκη στο 84'.

Ηταν ένα ματς γεμάτο φάσεις και δυνατές μονομαχίες. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα  2-0 με τέρματα των Μπερτόλιο στο 11ο λεπτό και Μπαράλες στο 24'.

Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στην επανάληψη, μείωσαν με τον Νάγκλις στο 60' και ισοφάρισαν στο 81' με τον Γιακουμάκη.

Η Λαμία είπε την τελευταία της λέξη στο ματς τρία λεπτά αργότερα, όταν ο Αντέτζο βρήκε δίχτυα, λυτρώνοντας τους οπαδούς των γηπεδούχων και δίνοντας τρεις σημαντικούς βαθμούς στην ομάδα του.

Μετά το αποτέλεσμα αυτό, η Λαμία ανέβηκε στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα , έχοντας 9 βαθμούς, ενώ ο Λεβαδειακός παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 3 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Λαμία: Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Πλιάτσικας, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Μπλάζιτς (57’ Σκόνδρας), Δημούτσος, Μπερτόλιο (79’ Οσμάν), Καραμάνος, Επστάιν (69’ Καραγκούνης), Μπαράλες

Λεβαδειακός: Επασί, Παντελιάδης, Τσαμπούρης, Ζησόπουλος, Αντιλέχου (66’ Φαβάρο), Μητρόπουλος (79’ Γιακουμάκης), Νανγκίς, Καραχάλιος, Σαβαντογκό, Σουμπίνιο (69’ Στανόγεβιτς), Μαρκόφσκι