Νέα γκέλα του Παναθηναϊκού, 1-1 στη Βέροια

Το διαφορετικό πρόσωπο που παρουσίασε ο Παναθηναϊκός (πολύ καλός στο πρώτο 45λεπτο και νωθρός στην επανάληψη) ήταν ο βασικός λόγος της νέας "γκέλας" στη Βέροια με το τελικό σκορ να δείχνει 1-1.

Με εξαιρετικό τελείωμα του Σουηδού Μπέργκ στο 13ο λεπτό το "τριφύλλι" άνοιξε το σκορ στη Βέροια ενώ πολύ καλός στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο Ιμπάρμπο. Στο β' ημίχρονο ο Παναθηναϊκός φάνηκε πως έμεινε από δυνάμεις και η Βέροια εμφανίστηκε πιο απειλητική.  Στο 53ο λεπτό ο Στιλ μπερδεύτηκε με τον Μολέδο και έχασε τη μπάλα, με τον Βίτι να σουτάρει. Ο Κουτρουμπής, ωστόσο, φαίνεται να διώχνει πάνω στη γραμμή με τον ώμο και το χέρι με τους γηπεδούχους να ζητούν πέναλτι και αποβολή, αλλά ο διαιτητής δεν καταλόγισε τίποτα.

Η Βέροια έφτασε τελικά στην ισοφάριση στο 88ο λεπτό με τον Μπαλάφα. Ο Έλληνας άσος έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από τη μεγάλη περιοχή, σούταρε με τη μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι και να καταλήγει στα δίχτυα του Στιλ.