Αθλητικά

Μπάσκετ: Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής της Basketball Champions League


Σε αναμετρήσεις για τη 12η αγωνιστική στο Basketball Champions League, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

BASKETBALL CHAMPIONS LEAGUE 12η Αγωνιστική (21-22/1/2020)

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 21 Ιανουαρίου

Τόρουν (Πολωνία)-Λιετκαμπέλις (Λιθουανία)   81-85

Μανρέσα (Ισπανία)-Χολόν (Ισραήλ)            65-67

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου

Οστάνδη (Βέλγιο)-Τουρκ Τέλεκομ (Τουρκία)

Στρασμπούρ (Γαλλία)-Σάσαρι (Ιταλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ            Ν-Η       Β.

   Σάσαρι                    8-3        19

   Τουρκ Τέλεκομ        8-3        19

   Μανρέσα                7-5        19

   Χολόν                     6-6       18

   Οστάνδη                6-5        17

   Λιετκαμπέλις         5-7        17

   Στρασμπούρ        4-7         15

   Τόρουν                2-10       14

 

  2ος ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 21 Ιανουαρίου

Μπαντίρμα/Μπάνβιτ (Τουρκία)-Ράστα Βέχτα (Γερμανία)      82-70

Αντβέρπ (Βέλγιο)-Άνβιλ Βλότσλαβεκ (Πολωνία)             99-87

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου

Μπούργκος (Ισπανία)-ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)                        21:30

Χάποελ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)-Ορτέζ (Γαλλία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                   Ν-Η      Β.

   Χάποελ Ιερουσαλήμ        8-3     19

   ΑΕΚ                                 7-4     18

   Ράστα Βέχτα                   6-6     18

   Μπαντίρμα/Μπάνβιτ       6-6     18

   Μπούργκος                    6-5     17

   Άνβιλ Βλότσλαβεκ          5-7     17

   Αντβέρπ                        4-8     16

   Ορτέζ                            4-7     15

 

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 21 Ιανουαρίου

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μόρναρ Μπαρ (Μαυροβούνιο)            72-67

Νίμπουρκ (Τσεχία)-Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)              76-72

Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Ρίγα (Λετονία)                     91-53

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου

Γκαζιαντέπ (Τουρκία)-Τενερίφη (Ισπανία)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                       Ν-Η       Β.

   Νίμπουρκ (Τσεχία)             10-2      22

   Τενερίφη (Ισπανία)              9-2       20

   Νίζνι Νόβγκοροντ (Ρωσία)   7-5      19

   ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (ΕΛΛΑΔΑ)        7-5      19

   Μπάμπεργκ (Γερμανία)       6-6      18

   Μόρναρ Μπαρ (Μαυροβούνιο)      4-8  16

   Γκαζιαντέπ (Τουρκία)           3-8     14

   Ρίγα (Λετονία)                     1-11    13

4ος ΌΜΙΛΟΣ

Τρίτη, 21 Ιανουαρίου

Μπρίντιζι (Ιταλία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)                             93-91

Φάλκο (Ουγγαρία)-Μπεσίκτας (Τουρκία)                         79-83

Ντιζόν (Γαλλία)-Σαραγόσα (Ισπανία)                           73-105

Τετάρτη, 22 Ιανουαρίου

Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)-Βόννη (Γερμανία)

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ                           Ν-Η     Β.

   Σαραγόσα (Ισπανία)               8-4     20

   Ντιζόν (Γαλλία)                       8-4     20

   Βόννη (Γερμανία)                   7-4     18

   Μπεσίκτας (Τουρκία)             6-6      18

   Φάλκο (Ουγγαρία)                 5-7      17

   Μπρίντιζι (Ιταλία)                    5-7    17

   ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)                   4-8   16

   Νεπτούνας Κλαϊπέντα (Λιθουανία)     4-7  15

   

Διαβάστε επίσης