Μπαρτσελόνα- Ιντερ 3-3 σε ματς-θρίλερ - Τα αποτελέσματα στους αγώνες του Champions League

Σε έναν από τους καλύτερους φετινούς αγώνες του Champions League, που έγινε στη Βαρκελώνη, Μπαρτσελόνα και Ιντερ ήρθαν ισόπαλες 3-3. Ετσι οι Καταλανοί βγαίνουν νωρίς-νωρίς εκτός μάχης στην κούρσα για την επόμενη φάση της διοργάνωσης, ανεξαρτήτως αποτελεσμάτων στις δύο αγωνιστικές που απομένουν για την ολοκλήρωση της φάση των ομίλων.

Το ματς είχε ρυθμό, ένταση, πολλές καλές φάσεις, ευκαιρίες και δραματική εξέλιξη στο σκορ. Η Μπαρτσελόνα προηγήθηκε στο 40΄με τον Ντεμπελέ και στο πρώτο 15λεπτο του β' ημιχρόνου συνέχισε να ελέγχει τον αγώνα. Ομως, κόντρα στην εικόνα που εμφάνιζαν οι δύο ομάδες στο γήπεδο, οι Ιταλοί ιοοφάρισαν στο 60¨με τον Βαρέλα (1-1).

Το γκολ αυτό άλλαξε τις ισορροπίες. Στο 63΄η Ιντερ πήρε προβάδισμα 1-2 στο σκορ, με γκολ του Μαρτίνεζ, που "έκοψε" τα πόδια των Καταλανών.

Ο Λεβαντόφσκι "χτύπησε" με εκπληκτική κεφαλιά στο 82, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 3-3.

Ομως οι Ιταλοί δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη: Με γκολ του Γκοσινς στο 89΄ ξαναπήραν προβάδισμα 2-3.

Με δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Λεβαντόφσκι διαμόρφωσε το τελικό 3-3 στις καθυστερήσεις (93¨).