Ισόπαλοι ΠΑΟΚ - Ολυμπιακός

Από δύο βαθμούς άφησαν στην Τούμπα ο ΠΑΟΚ και ο Ολυμπιακός, μένοντας ισόπαλοι 1-1 στο εξ αναβολής ματς της 6ης αγωνιστικής. Οι ερυθρόλευκοι διατηρούν πάντως το αήττητο στο φετινό πρωτάθλημα και διευρύνουν στους 9 βαθμούς τη διαφορά τους από τον δεύτερο Αρη- ο οποίος όμως έχει έναν αγώνα λιγότερο (με ΑΕΚ). Αντίθετα ο "Δικέφαλος" χάνει έδαφος στην κούρσα για τις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα.

Ο Ολυμπιακός είχε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία για γκολ στο 15΄ ΠΑΟΚ, όταν δυνατό σουτ  του Εμβιλά βρήκε το κάθετο δοκάρι.

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 51ο λεπτό με τον Ίνγκασον. Ο Ισλανδός εκμεταλλεύτηκε την κακή απομάκρυνση της μπάλας από τον Σα στην κεφαλιά του Ουάρντα και «κάρφωσε» τη μπάλα στα δίχτυα.

Οι ερυθρόλευκοι έφτασαν στην ισοφάριση  με κεφαλιά του Μπα στο 77ο λεπτό, μετά από άστοχη έξοδο του Πασχαλάκη.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφθασε πολύ κοντά στη νίκη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν σε μακρινό σουτ του Τζόλη η μπάλα βρήκε δοκάρι.