Ισόπαλοι ΑΕΚ και ΠΑΣ Γιάννενα σ' ένα ματς με ένταση

Σε ένα ματς με ιδιαίτερη ένταση, ΑΕΚ και ΠΑΣ Γιάννενα ήρθαν ισόπαλοι 1-1. Οι κιτρινόμαυροι βρέθηκαν με 10 παίκτες από το πρώτο δεκάλεπτο ύστερα από μια ανόητη ενέργεια του Αραβίδη να χτυπήσει αλά Ζιντάν τον Μπέριο, όμως δείχνοντας ένα καλό πρόσωπο κατάφεραν να προηγηθούν. Έντονες οι αντιδράσεις της κιτρινόμαυρης ΠΑΕ στο γκολ - οσφάιντ του Μαμπουλού που δέχθηκε στο 94' λεπτό. Η ΑΕΚ έχασε και πέναλτι στο 32' καθώς ο Μάνταλος έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

H ΑΕΚ άνοιξε το σκορ στο 67’ με τον Πέκχαρτ ύστερα από τραγικό λάθος του Περιστερίδη, ο οποίος έχασε την μπάλα μέσα απ’ τα χέρια του και στην συνέχεια ανέτρεψε τον Γκάλο. Δευτερόλεπτα πριν τη λήξη κι ενώ νωρίτερα ακυρώθηκε σωστά γκολ οφσάιντ του Μιχαήλ, ο «Άγιαξ της Ηπείρου» απάντησε με τέρμα του Μαμπουλού, ο οποίος ήταν εκτεθειμένος.