Η Λάρισα πήρε ισοπαλία στο Αγρίνιο

Συνεχίζοντας την καλή πορεία της στο φετινό πρωτάθλημα, η Λάρισα πήρε ισοπαλία 2-2 στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό, ο οποίος για μία ακόμη αγωνιστική έμεινε χωρίς τη χαρά της νίκης.

Στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν καλύτερη από τον αντίπαλό της. ρροηγήθηκε με τον Μιχαήλ στο 27’, αλλά ένα λάθος της άμυνας της στο 34 έδωσε τη δυνατότητα στον  Ντίας να ισοφαρίσει.

Ο Παναιτωλικός βελτιώθηκε στην επανάληψη και πήρε τα ηνία του αγώνα. Προηγήθηκε στο 77' με τον  Μπαϊρόβιτς, ο οποίος πέτυχε εντυπωσιακό γκολ λίγα  δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο ματς,

Η Λάρισα ισοφάρισε στο 82': Μετά από εκτέλεση φάουλ από αριστερά και κάκιστη έξοδο του Γιαννακόπουλου, ο Βαγγέλης Μόρας επιασε κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το  2-2 με κεφαλιά

Οι συνθέσεις:

Παναιτωλικός: Γιαννακόπουλος, Σανιά, Μαρσιάλ, Γιοβάνοβιτς, Λουσέρο, Σίενστεντ, Ταχάρ, Ντίας, Ντάλσιο (74’ Ρομάν), Αριγίμπι (55’ Ντουάρτε), Μοράρ (77’ Μπαϊροβιτς)

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μιχαήλ, Μπράλιτς, Μόρας, Μπέρτος, Στάνκοβιτς, Κάτσε, Σεσέροβιτς (68’ Φατιόν), Μιλοσάβλιεβιτς, Ουάρντα (90' Ασούμπρε), Νούνιτς (46’ Ντάουντα)