Η Λάρισα πήρε "διπλό" στη Ριζούπολη

«Φωτιά» στα  play out της Super League έβαλε η Λάρισα, που νίκησε με 2-0 του Απόλλωνα στη Ριζούπολη και έφθασε σε απόσταση ενός βαθμού τον προτελευταίο της βαθμολογίας ΟΦΗ, ο οποίος απέσπασε ισοπαλία στο Βόλο.

Το ντεμπούτο του Μάκη Χάβου δεν έφερε... γούρι στην «ελαφρά ταξιαρχία», που μπήκε με το... αριστερό στα play out και μπορεί προς το παρόν να μην ανησυχεί ιδιαίτερα με 18 βαθμούς, δεν μπορεί όμως και να αισθάνεται ήσυχη.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίωρο και πλησίασαν δύο φορές στο γκολ, στο 13΄ με τον Λισγάρα και στο 27΄ με τον Ντάουντα. Στάθηκαν άτυχοι και στο 54΄, όταν το σουτ του Μπεντινέλι έξω από την περιοχή σταμάτησε στη ρίζα του δεξιού δοκαριού.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 68΄ μεπλασέ του Ντουρμισάι, μετά από πολλές πάσες στην περιοχή.

Στο 84΄ ο Νάγκι κράτησε το μηδέν στην εστία του στο κοντινό σουτ του Σλίβκα, ενώ στο 89΄ η ΑΕΛ είχε δοκάρι μετά από σουτ του Ακούνια.

Τη νίκη των Θεσσαλών «σφράγισε» στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Νούνιτς με πλασέ στην άδεια εστία.