Εχασε στην έδρα του ο Παναθηναϊκός

Νέα βαθμολογική απώλεια υπέστη ο Παναθηναϊκός, χάνοντας στην έδρα του (0-1) από τον Αρη, ο οποίος έμεινε μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Η οδυνηρή ήττα σκόρπισε απογοήτευση στο στρατόπεδο των "πρασίνων", όπου επικρατεί πλέον προβληματισμός για τις δυνατότητες κα τις προοπτικές της ομάδας.

Ο Παναθηναϊκός ήταν ουσιαστικά ανύπαρκτος στο πρώτο ημίχρονο,όταν σημειώθηκε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης. Ανέβηκε στο δεύτερο, πίεσε, έκανε φάσεις, είχε δοκάρι με τον Μακέντα, αλλά δεν κατόρθωσε να ισοφαρίσει.

Ο Άρης άνοιξε το σκορ στο 25': Ο Τζένκο έκανε γρήγορη πάσα προς τον Μαντσίνι ο οποίος μπήκε στην περιοχή, πέρασε με άνεση τον Διούδη και πλάσαρε σε κενή εστία.

Ο Παναθηναϊκός βελτιώθηκε μετά το 40' και μπορούσε να πάρει την ισοπαλία, καθώς δημιούργησεφάσεις για γκολ: Ο Βέλεθ στο 45' είδε τον Δεληζήση να διώχνει πάνω στη γραμμή, ο Αϊτόρ στο 67' έχασε ένα γκολ που δεν χάνεται, ενώ στο 78' ο Μακέντα - που μπήκε αλλαγή στο 71' - είχε δοκάρι

Ο Άρης δεν απείλησε καθόλου στο δεύτερο μέρος - δεν είχε μάλιστα ούτε μία τελική στο 45λεπτο.