Εχασε ο Ολυμπιακός στη Φρανκφούρτη

Την ήττα γνώρισε ο Ολυμπιακός στη Φρανκφούρτη, χάνοντας 3-1 από την Αϊντραχτ, σε αγώνα των ομόλων του Europa League.

Με αυτή την απώλεια βαθμών οι ερυθρόλευκοι μένουν πίσω στην κούρσα για την πρόκριση στα πλέι-οφς. Βρίσκονται πλέον στη δεύτερη θέση του ομίλου με 6 βαθμούς, ενώ η Αϊντραχτ έχει 7. Στην τρίτη θέση η Φενέρμπαχτσέ με 2 και στην τέταρτη Αντβερπ με 2

Η γερμανική ομάδα προηγήθηκε με επιτυχή εκτέλεση πέναλτι από τον Μπορέ στο 26'.

Ο Ολυμπιακός ισοφάρισε τέσσερα λεπτά αργότερα επίσης με πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Ελ Αραμπί. Στη συνέχεια είχε δύο καλές ευκαιρίες, τις οποίες δεν αξιοποίησε.

Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου (45' +3') η Αϊντραχτ προηγήθηκε (2-1) με κοντινό πλασέ του Τουρέ σε κενή εστία.

Στη συνέχεια ο Ολυμπιακός πρέσαρε σε όλα τα σημεία του γηπέδου, προσπαθώντας να ισοφαρίσει. Αντ' αυτού δέχτηκε τρίτο γκόλ (3-1) στο 59', με σκόρερ τον Καμαντά.