«Εβρεξε» γκολ στο Περιστέρι

Σπουδαία νίκη πέτχε ο Ατρόμητος στο Περιστέρι επί του φιλόδοξου φέτος Αρη και διατήρησε τη δεύτερη θέση στη βαθμολογία του πρωταθλήματος, εκμεταλλευόμενος και την ισοπαλία του Ολυμπιακού στην Ξάνθη.

Οι Περιστεριώτες προηγούνταν 2-0 στο 89' του αγώνα. Ομως στο τελευταίο λεπτό και στις καθυστερήσεις... «έβρεξε» γκολ, : Σημειώθηκαν άλλα 4 γολ σε πέντε λεπτά και το ματς έληξε 4-2.

Τα δύο πρώτα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν ο Σάκιτς στο 16΄ και ο Κουλούρης στο 59΄.

Οι Θεσσαλονικείς μείωσαν στο 89' με τον Κωνσταντινίδη. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ατρόμητος έκανε το 3-1 με τον Κουλούρη. Ο Αρης "απάντησε" στο επόμενο λεπτό με τον Διαμαντόπουλο (3-2). Το σκορ έκλεισε ο Ενσικουλού στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων (4-2)..