Euro24: Η εθνική μας φρέναρε τη Γαλλία

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση, η εθνική μας ομάδα ποδοσφαίρου "φρέναρε" την Γαλλία. που είχε μέχρι τώρα μόνο νίκες στα προκριματικά του Euro24. Το τελικό αποτέλεσμα στο OPAP Arena ήταν 2-2.και μάλλον αδικεί την εθνική μας που προηγήθηκε 2-1 στο 61΄.

Ο αγώνας δεν είχε βαθμολογική σημασία για τα προκριματικά, αλλά το αποτέλεσμα του είναι μιά "ένεση" ηθικού και αυτοπεποίθησης για την ελληνική ομάδα, που θα διεκδικήσει την πρόκριση σε αγώνες μπαράζ, πιθανότατα με το Καζακστά

Οι Γάλλοι προηγήθηκαν στο 43΄ με τον Μουανί,

Στο δεύτερο ημίχρονο η ελληνική ομάδα κυνήγησε την ισοφάριση και την επέτυχε στο 56΄με τον Μπακασέτα. Ο αρχηγός της εθνικής μας  έκανε ένα καταπληκτικό σουτ σε φάση διαρκείας.

Πέντε λεπτά αργότερα, στο 61΄ κατάφερε να προηγηθεί: Ο Γιαννούλης κινήθηκε στα δεξιά έξω από την περιοχή των Γάλλων και «έστρωσε» στον Ιωαννίδη, που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 74ο λεπτό από τον Φοφανά.