Bet Tips: Ντέρμπι με φαβορί στην Πορτογαλία

Γεμάτο το κουπόνι ΟΠΑΠ της Παρασκευής (03/12) και οι ευκαιρίες για στοίχημα είναι αρκετές. Σπουδαίο παιχνίδι διεξάγεται στην πρωτεύουσα της Πορτογαλίας, τη Λισαβόνα, με την Μπενφίκα να υποδέχεται την Σπόρτινγκ και από το συγκεκριμένο ντέρμπι προκύπτει η βασική πρόταση της ημέρας.

Μόλις ένας βαθμός χωρίζει τις δύο ομάδες, 32 έχει η Σπόρτινγκ, όσους και η Πόρτο με την οποία “συγκατοικεί” στην κορυφή, έναν πίσω τους βρίσκεται η Μπενφίκα!

Εικόνες ντροπής υπήρξαν στο προηγούμενο παιχνίδι της Μπενφίκα, αντιμετώπισε εκτός έδρας την αποδεκατισμένη και χτυπημένη από τον κορονοϊό Μπελενένσες. Οι γηπεδούχοι δεν συμπλήρωσαν καν ενδεκάδα, ωστόσο η αναμέτρηση ξεκίνησε κανονικά, για να διακοπεί τελικά στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Αετούς να κερδίζουν 7-0. Είχε προηγηθεί το μεγάλο ματς το Καμπ Νου, με το 0-0 απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους 16 του Champions League, την Τετάρτη θέλει εντός έδρας νίκη επί της Ντιναμό Κιέβου και μη νίκη της Μπαρτσελόνα στο Μόναχο.

Η Σπόρτινγκ υποδέχθηκε την Τοντέλα την προηγούμενη αγωνιστική, σημείωσε από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο και έφτασε στην τελική επικράτηση με 2-0. Είχε προηγηθεί η σπουδαία νίκη επί της Ντόρτμουντ με 3-1 στο πλαίσιο του Champions League. Αποτέλεσμα που σήμανε πρόκριση στους 16 της διοργάνωσης!