Αστέρας- Ατρόμητος έμειναν στο «Χ»

Ο Αστέρας ήταν καλυτερος στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με τον Ατρόμητο στην Τρίπολη, αλλά οι Περιστεριώτες διατήρησαν την παράδοση και έφυγαν αήττητοι από την πρωτεύουσα της Αρκαδίας.

Η ομάδα της Τρίπολης από τα πρώτα λεπτά επέβαλε τον ρυθμό της. Στο 5' σουτ του Φερνάντεζ έφυγε άουτ, τόπως και το πλασέ του Καλτσά, που βρέθηκε μόνος μπροστά στον τερματοφύλακα στο 12'.

Στο 24'  μετά από εκτέλεση κόρνερ και απόκρουση του τερματοφύλακα, η μπάλα έφτασε στον Καλτσά που σούταρε κι έκανε το 1-0.

Μετά το γκολ ο ρυθμός έπεσε. Ο Αστέρας είχε μια καλή φάση για γκολ στο 38', όταν σε κεφαλιά του Πασαλίδη η μπάλα έφυγε άουτ.

Το δεύτερο ημίχρονο άρχισε με τον Αστέρα να μπαίνει κάπως πιο καλά και πάλι στο παιχνίδι, αλλά τον Ατρόμητο από το 60' και μετά να ισορροπεί και να παίρνει τα ηνία της αναμέτρησης. Πριν οι Περιστεριώτες πάρουν τον έλεγχο του αγώνα, οι γηπεδούχοι απείλησαν με ένα μακρινό σουτ του Καλτσά στο 62' που προσπάθησε να αιφνιδιάσει τον Θεοδωράκη ο οποίος στο ημίχρονο πήρε την θέση του τραυματία Μέγιερι.

Ο Ατρόμητος έχασε την πρώτη τουευκαιρία στο 67': Ο Βασιλακάκης πάσαρε στον Κουλούρη στην περιοχή, αλλά εκείνος βρήκε την μπάλα με το χέρι στην προσπάθειά του να πλασάρει.

Επόμενη καλή στιγμή στο ματς ήταν και πάλι για τον Ατρόμητο, ο οποίος πλέον έψαχνε την ισοφάριση. Στο 79' ο Μανούσος έπιασε  κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.

Στο 82' σε εκτέλεση κόρνερ από τον Ούμπιδες, ο Ουάρντα έπιασε ψηλοκρεμαστή κεφαλιά και ισοφάρισε για τον Ατρόμητο.

Οι Περιστεριώτες έφθασε στη συνέχεια πολύ κοντά στη νίκη:  Στο 90' πάλι μετά από κόρνερ, ο Κουλούρης από κοντά πλάσαρε άουτ